Zavřít
0,- Kč bez DPH
Váš nákupní košík je prázdný.
Katalog produktů

  Přehled typů uzávěrů látkových náramků

  Všechny látkové náramky se na ruku upevňují pomocí uzávěru. Zvolit ten nejvhodnější může být oříšek, nabídka je opravdu široká.

  V tomto článku vám však každý uzávěr popíšeme tak, aby pro vás finální výběr byl otázkou pár vteřin.

   

  V první fázi je třeba zvolit funkci náramku. Jsou dvě možnosti:

  1.        Přenosný náramek
  2.        Nepřenosný (identifikační) náramek

   

  Přenosné látkové náramky

  Tyto náramky lze opakovaně nasazovat a sundávat. Jsou vhodné jako reklamní předměty či v momentě, kdy vám jako organizátorovi akce nevadí, že si budou lidé náramky mezi sebou půjčovat.

  Plastový korálek

  Drobný elegantní černý korálek se hodí pro všechny typy látkových náramků. Velikost korálku je 9 mm a šíře průtahu je 5,5 mm.

  Bambusový korálek

  Hladce opracovaný dřevěný korálek je šetrnější variantou k životnímu prostředí. Jeho velikost je 10 mm a šíře průtahu je 7 mm.

  Bambusový uzávěr přenosný

  Hladce opracovaný váleček ze světlého bambusového dřeva je 15 mm dlouhý a 14 mm široký. Šíře průtahu je 8 mm.

   

  Nepřenosné látkové náramky

  Tyto náramky jsou zajištěny takovým uzávěrem, který se při nasazení náramku utáhne a neumožňuje následné povolení. Drobné zoubky uvnitř uzávěru zajistí to, že lze uzávěrem po náramku pohybovat jen jedním směrem.

  Plastový uzávěr plochý

  1.        s kovovými zoubky
  2.        s plastovými zoubky

  Díky úzkému průtahu je nemožné zoubky mechanicky poškodit a náramek tak sundat s možností dalšího nandání. Při použití hrubé síly se poškodí samotný uzávěr nebo ostré zoubky viditelně poškodí náramek.

   Plastový uzávěr oválný

  •          s kovovými zoubky
  •          s plastovými zoubky

  Oválný plastový uzávěr má širší průtah než plochý uzávěr a je tedy i sám o sobě širší. Na spolehlivost to nemá vliv. Z estetického hlediska je tento uzávěr robustnější.

   Plastový uzávěr kulatý

  1.        s kovovými zoubky
  2.        s plastovými zoubky

  Tento robustní plastový váleček se zoubky má sice široký průtah, ten je však plně zakrytý plastovou krytkou, což stoprocentně znemožňuje neoprávněnou manipulaci s náramkem.

   Bambusová plomba

  1.        s bílými zoubky
  2.        s černými zoubky

  Hladce opracovaný váleček z bambusového dřeva schovává pevně uchycenou plastovou vložky se zoubky. Jde o velmi estetické provedení, které je navíc šetrnější k přírodě (v porovnáním s celoplastovými komponenty).

   Hliníková plomba

  Tato plomba funguje v první fázi jako přenosný uzávěr. Aby se zafixovala a plnila spolehlivě funkci nepřenosného uzávěru na látkovém náramku, je třeba plombu uzamknout crimpovacími kleštěmi. Po uzamčení je náramek naprosto nemožné sundat jinak než jeho přestřižením.