Zavřít
0,- Kč bez DPH
Váš nákupní košík je prázdný.
Katalog produktů

  RFID čtečky – jakou čtečku zvolit?

  Parametry RFID čteček

  Základním parametrem RFID čteček je jejich pracovní frekvence. Čtečky fungují na principu rádiové frekvence a daly by se z tohoto pohledu rozdělit na 3 základní typy

  Frekvence:

  1) LF (Low Frequency): čtečky pracují s nízkými kmitočty 125 nebo 134 kHz.

  2) HF (High Frequency): vyšší frekvence na kmitočtu 13,56 MHz – rádiové vlny mají vyšší dosah.

  3) UHF (Ultra High Frequency): čtečky s ultra krátkými vlnami. V Evropě je standard kmitočet o 868 MHz.

  Výběr kmitočtu je zásadním parametrem při výběru čtečky. V zásadě se jedná o vzdálenost, na kterou bude možné společně s čipem se čtečkou pracovat. U LF a HF čteček je přibližná pracovní vzdálenost 10–20 cm, u UHF to může být i několik metrů. LF a HF čtečky se tak hodí pro identifikaci osob nebo docházkové systémy. UHF je ideální pro řešení logistiky a skladových systémů.

  Připojení:

  Čtečky se zpravidla připojují k počítači. Připojení je možné nejčastěji pomocí USB kabelu. Existují ale čtečky, které dokáží fungovat bezdrátově pomocí technologie Bluetooth.

  Z čeho vybírat?

  Na našem e-shopu nabízíme RFID čtečky od 2 nejznámějších výrobců – firem ElatecHID Global. Základně by se daly čtečky od těchto dvou firem rozdělit tak, že HID Global patří spíše ke střední třídě se skvělým poměrem cena/výkon. Čtečky od od Elatecu jsou vyšší třída, která se může chlubit vyšší vnitřní pamětí a vyšší mírou zabezpečení oproti konkurenci.

  Bude mi to fungovat?

  Nastavení samotné RFID čtečky není nikterak složité. Stačí čtečku připojit k počítači a drivery se u většiny dnešních čteček automaticky nainstalují. Software pro další pokročilé nastavení je potřeba stáhnout přímo u daného výrobce čtečky. Dalším důležitým krokem je výběr správného RFID čipu, který bude se čtečkou komunikovat a předávat ji své informace. Zásadní je, aby čip i čtečka pracovali na stejné frekvenci – tzn. HF čip s HF čtečkou a LF čip s LF čtečkou. Pokud si nejste jisti výběrem správného čipu, přečtěte si článěk RFID čipy – jak si vybrat ten správný čip?, kde se dozvíte více informací.